قوطی روغن موتور از نیم لیتری الی 5 لیتری کتابی

قوطی روغن موتور از نیم لیتری الی 5 لیتری کتابی

بررسی قوطی روغن موتور

قوطی روغن موتور با بهترین کیفیت و خدمات گروه صنعتی زرین چیلیک تولید کننده ی انواع قوطی های شیمیایی و غذایی در خاورمیانه به کاربرد محصولات و کیفیت محصولات خود می پردازد .

کاربرد و تایریخچه ی قوطی روغن موتور

وقتی به تعویض روغنی میروید اگر به روغن جدیدی احتیاج داشتید ، یکی از خدمه ی آنجا یک قوطی روغن  موتور را گرفته و به موتور ماشین شما روغن اضافه می کند و سپس قوطی را دور می اندازد. این روزها  قوطی های روغنی نسبتاً کمی هستند که از آن رفتار جان سالم به در ببردند به عنوان مجموعه ای جمع آوری شده اند. قوطی های روغن موتور توسط شرکت های آمریکایی قوطی ، شرکت کلمبیا قوطی ، شرکت ملی قوطی ، سنت لوئیس فلزات ورق فلز و ورق های فلزی و سنت لوئیس قوطی ساخته شده اند. این قوطی ها نه تنها به عنوان کانتینر کار می کردند ، بلکه به شرکت های روغنی فرصتی دیگر برای تبلیغ نام تجاری و آرم خود می دادند. اندازه استاندارد قوطی یک چهارم بود ، اما برخی از قوطی های روغن به اندازه پنج یا حتی 10 گالن بودند. قوطی روغن موتورهای اولیه چهارگوش و جعبه مانند بودند. شرکت های روغنی سرانجام به قوطی های استوانه ای با درز لحیم کاری روی آوردند که به صورت یک نوار خاکستری در پشت یا کنار آن قابل مشاهده بود. این قوطی ها تا اوایل دهه 40 معمول بود.

با کمبود فلزات در جنگ جهانی دوم ، بسیاری از شرکت ها به قوطی روغن موتورهای کامپوزیتی یا مقوایی روی آوردند که بعضی اوقات به آن کوارتزهای کاغذی می گویند. این قوطی ها دارای روکش و ته فلز بودند اما دارای کناره های مقوایی به عنوان راهی برای نگهداری فلز بودند. آنها در اواخر دهه 1950 کاملاً متداول شده و تا اواخر دهه 80 مورد استفاده قرار می گرفتند. در دهه 1960 برخی از شرکت ها مانند فیلیپس 66 ظروف مقوایی مربعی را آزمایش کردند که در آنها مقوای کمتری استفاده می شد و فلز اصلاً وجود نداشت. قوطی های پلاستیکی گرد برای اولین بار در دهه 1960 معرفی شد ، که پیش ماده قوطی روغن موتورپلاستیکی همه جا حاضر است. این قوطی ها هنوز یک درب فلزی داشتند اما بدنه آن از یک تکه پلاستیک تشکیل شده بود. از آنجا که اکثر قوطی های روغن به راحتی مورد استفاده قرار گرفته و دور انداخته می شوند ، آنهایی که سالم هستند و یا حتی بهتر از آن اصلا باز نشده اند ، قطعات کاملاً نادری از بنزینا هستند. جذابیت زیبایی و منحصر به فرد بودن لیبل و نشان قوطی نیز بر ارزش آن تأثیر می گذارد.

قوطی روغن موتور عتیقه

بعضی قوطی  روغن موتور های عتیقه در بازار امروز بسیار محبوب هستند به نحوی که مارک های عتیقه مانند را حتی سفارش دهند. قوطی های که تحت عنوان “پترولیانا” نامگذاری می شوند ، به دلیل طراحی آرم ، مارک خاص یا ویژگی های زیباشناختی ساده ، راه خود را به بازارهای عتیقه و پروموتور آغاز کردند و اکنون راه خود را از گاراژها و کابینت های کالکتور پیدا کرده اند. هرچند که اینها قطعه های واقعی هستند ، آنها تاکنون تزئینات قفسه ها را انجام نداده اند و یا چند بار مورد استفاده قرار نگرفته اند ، در گاراژهای سرد و مرطوب با روغن پر شده اند و یا در اختیار تولید کنندگان صنعتی برای نگهداری ماشین آلات در بهترین حالت از آنها استفاده شده است. این اغلب بدان معنی است که امروزه آن قوطی روغن موتور های قدیمی جایگاه خود را به نحو دیگری پیدا کرده اند . در زیر آن گرد وخاک ، فلز و پتینه زیبایی از بین رفته و زیبایی دیگری وجود دارد که فقط سالها با سایش می توان به آن دست یافت.

قوطی عتیقه

انواع مختلف بسته بندی روغن موتور

قوطی تا 1400

اگر در فروشگاه  بخواهید روغن ماشین انتخاب کنید خواهید دید که علاوه بر قوطی روغن موتور بسته بندی  ها متنوع دیگری نیز وجود دارد . حتی اگر روغن خود را در  اتومبیل خود نریزید روغن موتور هر روز خریداری می شود  ، شرکت تعویض در بسته بندی های مختلف آنها را تولید میکند. از آنجا که روشهای مختلفی برای تهیه روغن موتور وجود دارد و مقادیر آن از یک بطری که 1 لیتری تا یک کامیون تانکر پر از آن متفاوت است، محصول به قوطی روغن موتور های با سایز های مختلفی نیاز دارد.

روغن موتور به عنوان روان کننده برای موتورهای احتراق مانند موتورهای موجود در ماشین ها ، کامیون ها ، ژنراتورها و حتی ماشین های چمن زنی عمل می کند. وقتی روغن مخلوط شده ، در بطری ها ، قوطی ها یا نوع جدید جا روغنی ای بسته بندی می شود.

اگر به اندازه کافی بزرگ شده باشید ، ممکن است به یاد داشته باشید که می توانید روغن را در قوطی روغن موتور های حلبی خریداری کنید. شما می توانید قسمت بالای قوطی روغن موتور را با یک در باز قوطی کن باز کرده و با قیف فلزی آن را در موتور بریزید.

امروزه بیشتر روغن خریداری شده توسط مصرف کنندگان می تواند به نوعی در کوزه های پلاستیکی انجام شود. بسیاری از روغن هایی که در قفسه فروشگاه می بینید در قوطی روغن موتور به فروش می رسند که اندازه آنها فقط 1 لیتر است. اگر بیش از این به روغن نیاز دارید یا فقط می خواهید روغن موتور خود را تامین کنید ، بعضی اوقات می توانید آن را با گالن تهیه کنید ، اما هنوز در ظرف پلاستیکی معمولی فروخته می شود.

برخی از افراد از ظروف بزرگتر برای ذخیره روغن قدیمی که از موتور تخلیه شده استفاده مجدد می کنند ، به این ترتیب می توان آن را به سرعت و بدون خرابکاری دفع کرد. این روزها روغن اغلب بازیافت می شود و این یک چیز خوب برای محیط زیست است.

پس از ناپدید شدن قوطی های فلزی از قفسه های فروشگاه ها ، قوطی مقوایی معرفی شد. مقوا به شرکت ها اجازه می داد تا روغن را برای فروش مجدد بسته بندی کنند و در همان زمان پس انداز کنند زیرا ارزان تر از فلز بود.

چگونه یک قوطی روغن  را بخوانیم

درست مانند حقایق مربوط به تغذیه که روی برچسب هر کالای موجود در یک فروشگاه مواد غذایی چاپ شده است ، نمادهای موجود در یک قوطی روغن موتور نیز به مشتریان درجه خدمات و گواهی آن کالا را می گویند. مجوز و صدور گواهینامه روغن موتور را از طریق سیستمی که شرایطی مانند گارانتی ، نگهداری و روغن کاری سازندگان تجهیزات اصلی را برآورده می کند اجرا می کند. برای انتخاب روغن موتور مطابق با استانداردهای عملکرد بنزین که توسط کمیته بین المللی استاندارد و تایید روانکار تاسیس شده است ، یک مارک گواهینامه ستاره ای ایجاد کرده است. این آرم در جلوی بسته های مجاز محصولات روغن موتور نشان داده شده است.برای محافظت از مصرف کننده ، API مستلزم آن است که تمام تأمین کنندگان روغن روان کننده با استفاده از نماد خدمات API مجوز استفاده از نماد را دریافت کرده و مبایعه نامه ای را مبنی بر در دسترس بودن داده های آزمون برای پشتیبانی ادعاهای عملکرد ، دریافت کنند.

بازیافت قوطی روغن موتور

بازیافت مقوا نیز آسان تر از قوطی روغن موتور است و گزینه بسیار محبوبی برای بسته بندی روغن موتور است.  تا سال 1980 که بطری پلاستیکی پلی اتیلن در بازار ظاهر شد این قضیه یک مشکل مهم بود. بطری دارای جرقه نبود ، اما می توان آن را جداگانه خریداری کرد و همچنین می توان قسمت بالای قوطی روغن موتور را سوراخ کرد تا روغن ریخته شود. روند فعلی این است که روغن موتور در حال حرکت به سمت بسته بندی انعطاف پذیر پیشرفته تری مانند جا روغنی های ایستاده است. بسته بندی جا روغنی ها به راحتی می تواند به صورت عمده انجام شود و همچنین بازیافت آنها آسان تر است. حداقل یک شرکت وجود دارد که مخلوط روغن موتور مصنوعی را در یک جا روغنی سنگین ، قابل ریختن و بسته بندی فلکس بسته قرار می دهد. در سطح بین المللی ، جا روغنی قبلاً به عنوان روش جدید خرید روغن موتور پذیرفته شده.

تاریخچه قوطی روغن موتور

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.